Ve dnech 8.-12. října 2018 jsme uskutečnili cestu v rámci projektu Erasmus + do vzdáleného Španělska, konkrétně do malého městečka Villanueva de la Concepción. Cílem našeho výjezdu bylo seznámit se nejen se systémem školství, pracovníků ve škole a členů poradenského pracoviště -speciální pedagog, logoped, psycholog, terapeut, sociální pracovník, jeho funkčnost, vzdělání a náplň práce jednotlivých členů, organizace inkluzního vzdělávání, ale zajímaly nás také problémy žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí, záškoláctví, selhávání a předčasné ukončování školní docházky na základní škole a následně ukončení dalšího vzdělávání a profese, prevence sociálně patologických jevů - šikana, kyberšikana, zneužívání návykových látek.

V lednu 2017 naše škola podala žádost o schválení projektu Erasmus +, vzdělávání pedagogických pracovníků s názvem: Nastavení rovných příležitostí ke vzdělávání všech žáků, získání nových metod a postupů pro práci s dětmi se sociálním znevýhodněním a speciálními vzdělávacími potřebami. Zvyšování jazykových kompetencí managementu školy.
Tato žádost byla schválená a škola je podpořena částkou 12 093 €.

Název projektu: „ZŠ Školní – Modernizace odborných učeben fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu, pracovního vyučování, cizích jazyků, informatiky a digitálních technologií“

Cíle projektu: je zvýšit kvalitu ve výuce žáků tohoto vzdělávacího zařízení v klíčových kompetencích přírodní vědy, práce s digitálními technologiemi, komunikace v cizích jazycích a technické a řemeslné obory za pomoci moderně vedené výuky v modernizovaných odborných učebnách. Zvýšená kvalita ve výuce žáků povede k získání dalších odborných znalostí žáků tohoto vzdělávacího zařízení v souvislosti s výše uvedenými klíčovými kompetencemi a dopomůže jim tak získat i praktické dovednosti, které jim po absolvování základní povinné školní docházky ulehčí postup směrem k vyššímu stupni vzdělání.

V rámci projektu Dža dureder nabízíme na naší škole pomoc s přípravou a doučováním nejen romským žákům.
Projekt Dža dureder, v romštině Pokračuj, navazuje na stejnojmenné předchozí projekty, doučování studentů středních škol a příprava na přijímací zkoušky na VŠ nebo VOŠ, které se v praxi velmi osvědčily.