Registrační číslo projektu: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0018570

Název projektu CZ: Inkluze 2021

Název projektu EN: Inclusion 2021

Příloha č. 2

Závěrečná zpráva o využití poskytnutých finančních prostředků

Vyhodnocení rozvojového programu za rok 2018

Ve dnech 8.-12. října 2018 jsme uskutečnili cestu v rámci projektu Erasmus + do vzdáleného Španělska, konkrétně do malého městečka Villanueva de la Concepción. Cílem našeho výjezdu bylo seznámit se nejen se systémem školství, pracovníků ve škole a členů poradenského pracoviště -speciální pedagog, logoped, psycholog, terapeut, sociální pracovník, jeho funkčnost, vzdělání a náplň práce jednotlivých členů, organizace inkluzního vzdělávání, ale zajímaly nás také problémy žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí, záškoláctví, selhávání a předčasné ukončování školní docházky na základní škole a následně ukončení dalšího vzdělávání a profese, prevence sociálně patologických jevů - šikana, kyberšikana, zneužívání návykových látek.