Ve čtvrtek 23.5. 2019 se naše škola zúčastnila okresního kola branné soutěže Wolfram 2019, kterou pořádalo krajské velitelství Ostrava. Naši školu reprezentovaly dvě družstva osmáků. V devíti kategoriích soutěžili žáci v branných a vojenských disciplínách, soutěž proběhla v městském parku v Bruntále.

Ve středu 29. 5. 2019 proběhl na prvním stupni projektový den. Naši prvňáčci se chtěli dozvědět co nejvíce o petrinské hvězdě – našem školníkovi. Nachystali si, úplně sami, mnoho otázek na tělo, aby při následném rozhovoru připravili našemu respondentovi i těžší chvilky. Vybaveni mikrofonem se chovali jako na skutečné tiskové konferenci a dozvěděli se dokonce i to, jak často si pan školník kupuje nové boty.

Svátek všech dětí jsme na naší škole s dětmi oslavili na školním hřišti. Počasí nám přálo, pitný režim byl připraven, DJ pan učitel Karel Holba se svou aparaturou taky připraven, takže nám nic nebránilo užít si pěkné dopoledne.
Oslavu jsme zahájili promenádou masek a vyhodnocením nejoriginálnější masky z každé třídy.

Ve středu 29. 5. se v aule naší školy konalo, ve spolupráci s MAS Hrubý Jeseník, meziškolní finále ve stolních hrách Dobble a Ubongo. Do finále byli vybráni nejlepší hráči ze školních družin ZŠ Petrin, ZŠ Okružní, ZŠ Razová a ZŠ Rudná p. Pradědem. Nejmladší prvňáčci soutěžili v Dobble, druháčci a třeťáčci také a děti ze 4. a 5. tříd pak soutěžili v Ubongu. Souboj byl napínavý,

V pátek 31.5. 2019 proběhl v městském parku již 7. ročník branného závodu Aliante Petrin. Akce proběhla díky grantu města Bruntál a zúčastnily se všechny bruntálské základní školy a gymnázium. Za krásného počasí akci zahájil místostarosta města p. Martin Henč a poté se již rozběhl boj rekordních dvaceti zúčastněných smíšených štafet v přespolním běhu spolu s plněním branně – vědomostních úkolů na devíti stanovištích.