Vážení rodiče, zákonní zástupci a přátelé naší školy,

srdečně Vás všechny zveme na tradiční vánoční jarmark a den otevřených dveří, který se uskuteční v úterý 11. prosince od 15 hodin v prostorách naší školy.

Program:

Ve dnech 8.-12. října 2018 jsme uskutečnili cestu v rámci projektu Erasmus + do vzdáleného Španělska, konkrétně do malého městečka Villanueva de la Concepción. Cílem našeho výjezdu bylo seznámit se nejen se systémem školství, pracovníků ve škole a členů poradenského pracoviště -speciální pedagog, logoped, psycholog, terapeut, sociální pracovník, jeho funkčnost, vzdělání a náplň práce jednotlivých členů, organizace inkluzního vzdělávání, ale zajímaly nás také problémy žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí, záškoláctví, selhávání a předčasné ukončování školní docházky na základní škole a následně ukončení dalšího vzdělávání a profese, prevence sociálně patologických jevů - šikana, kyberšikana, zneužívání návykových látek.

V lednu 2017 naše škola podala žádost o schválení projektu Erasmus +, vzdělávání pedagogických pracovníků s názvem: Nastavení rovných příležitostí ke vzdělávání všech žáků, získání nových metod a postupů pro práci s dětmi se sociálním znevýhodněním a speciálními vzdělávacími potřebami. Zvyšování jazykových kompetencí managementu školy.
Tato žádost byla schválená a škola je podpořena částkou 12 093 €.

Plenární schůze rodičů                                                                 od 15.30 hodin

• 4. 9. 2018 úterý