Vyhlašujeme literární soutěž pro žáky třetích až devátých ročníku
zapojených do projektového záměru Dža dureder.

Literární soutěž je na téma „Můj nejoblíbenější zážitek s mojí rodinou“.

Slohovým útvarem je vyprávění na dva listy formátu A4.

Termín odevzdání je 14. 6. 2018 lokální koordinátorce Aurélii Balážové.

V pondělí 30. dubna jsme se s dětmi pustili do přípravy čarodějnického menu. Upekli jsme si prsty zlých čarodějnic (ty hodné jsme ušetřili) a červený sliz, připravený z netopýrů. Moc jsme si na čarodějnických dobrůtkách pochutnali a nezapomněli jsme dát ochutnat i našim milým učitelkám.

Ve středu 25. dubna proběhlo recitátorské klání vítězů školních kol bruntálských základních škol. Soutěž organizovalo SVČ Bruntál a jako vždy byla akce perfektně zajištěna.
Za naši školu se zúčastnilo celkem třináct dětí a v souboji s konkurencí se nám podařila získat tato ocenění:

Minulý týden si žáci naší školy připomínali, proč je důležité chránit naši Zemi. Na různých stanovištích si mohli vyzkoušet svou zručnost a obratnost, využívali svou kreativitu, či museli zapátrat ve svých znalostech a správně odpovědět na otázky týkající se naší planety Země. Počasí bylo více než příjemné,