V pátek 26.10. proběhlo na naší škole již tradiční setkání Těšíme se do školy - petrinské art fórum bruntálských předškoláků. Kromě dětí a učitelů se ho zúčastnili také zástupci médií. Děkujeme

1. listopadu jsme se vydali v odpoledních hodinách na halloweenskou výpravu do Razové, abychom společně s žáky a pedagogy ZŠ Razová prožili večer plný napětí a čarodějného veselí. Večerní program byl nabitý. Děti si vyráběly halloweenské masky, vystřihovaly si pohyblivé papírové kostlivce a připomněly si původ a tradice spojené s tímto anglosaským lidovým svátkem. Nezapomněli jsme také na navazující Památku zesnulých, na tzv. Dušičky, kdy lidé navštěvují hřbitovy, aby zapálili svíčku,

Školní družina prvňáčků a přípravné třídy navštívila již podruhé SVČ, tentokrát byl pro nás připraven program o ježkovi. Dozvěděli jsme se o tomto zvířátku různé zajímavosti, kde žíje, čím se živí, co si dokáže sám ulovit.

Dort ke stým narozeninám republiky vyzdobily děti z bruntálských mateřských školek a 1. stupně naší školy při tradičním výtvarném setkání nazvaném „Těšíme se do školy“. Tohoto petrinského art fóra bruntálských předškoláků v jídelně na Petrině se letos zúčastnilo téměř 400 malých malířů. Společně vytvořili 100 svíček, spoustu vlaječek a lipových lístků, které umístili na dort připravený dětmi z 5.B.

17. října 2018 se děti z MŠ Pionýrská a naši prvňáci vyzbrojili draky a vydali jsme se společně na kopec. Již po cestě bylo zřejmé, že v Bruntále vládne neobvyklé bezvětří a ani po dosažení vrcholu kopce to nebylo jiné. Každého dospělého by tento stav ovzduší jistě odradil, ale na dětech je krásné, že opravdu umí užít dne a nenechají se otrávit malichernostmi.