Vážení rodiče,
dne 18. ledna 2022 se uskuteční třídní schůzky a následné konzultace za 1. pololetí školního roku 2021/2022.
1. stupeň: 15:00 - 16:30 hodin
2. stupeň: 15:30 - 17:00 hodin
Všichni jste srdečně zváni:-)

Vážení rodiče, milí žáci, kolegyně a kolegové,

od ledna startuje upravený režim preventivního antigenního testování ve školách. Od 3. do 16. ledna se testuje dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna pak probíhá testování jednou týdně, a to v pondělí. Testování se týká dětí, žáků i zaměstnanců škol – jak neočkovaných, tak očkovaných (i posilovací dávkou) i těch, kteří prodělali nemoc. V případě, že dítě nepodstoupí toto testování, je třeba, aby během celého dne mělo nasazenou roušku. Pokud je starší 15 let, nosí respirátor. Testy pro zaměstnance zajišťuje zaměstnavatel.

V letošním roce je to přesně 95 let, kdy byla slavnostně zahájena výuka ve školní budově Petrin.
Narozeniny naší krásné školy jsme oslavili. A jak? Tak, jak se pro školu sluší. Pracovali jsme, učili jsme se, ale hlavně jsme se náramně bavili. Malovali jsme obrázky, vyplňovali kvízy, psali jí přání, překládali do angličtiny, počítali, vymýšleli příběh, zjišťovali, sportovali.

Autor: Karel Soukop

Téměř každá základní škola má jednu nebo více tříd v karanténě kvůli pozitivním testům některých žáků, učitelů či asistentů. I přesto se na bruntálském Petrinu za dodržení všech opatření pustili do oslav 95 let od svého založení. První chlapecký seminář zde začal působit již v roce 1926.